בית ספר רעות ירושלים

בית ספר רעות ירושלים

כותרת הכתבה

אודות בית ספר רעות

לקריאת המידעון בעברית לחץ כאן

לקריאת המידעון באנגלית לחץ כאן

חזון בית ספר רעות ירושלים

חזון בית ספר רעות - * יהדות * למידה והשכלה * פלורליזם והכלה * הומניזם וצדק חברתי * פיתוח אישיות * ציונות ואהבת הארץ *

אודותינו

בית הספר רעות על תלמידיו, מוריו והוריו מהווה קהילה חברתית תומכת, המטפחת את התפתחות האישיות הפרטית, את הקשר החברי ואת הקשר החברתי הרחב, כתפישה יהודית מסורתית רחבה ומקובלת אשר הודגשה על-ידי החסידות היהודית.

אריה גיגר ז"ל

אחד הדברים המאפיינים את דרכו של גיגר, היא האומץ לשאול שאלות, לבדוק את עצמו בכול פעם מחדש, להתמודד ולהתעקש על מענה הולם לחיים במציאות מורכבת. אצל אריה אין דבר העומד בפני הרצון, בהשראת תשובתו של קורצ'אק לתלמידו שטען: "זה בלתי אפשרי".

פרוייקטים מיוחדים

פרויקט ה"גדעונים"

פרויקט בוגרי ביה"ס רעות המתקיים מדי קיץ והמיועד לשקם ולשחזר בתי קברות יהודיים בפולין.

תכנית מגמת מוסיקה במסלול הפלורליסטי משלב

מגמת מוסיקה בבית-ספר "רעות" פעלה מיומו הראשון של המוסד החינוכי החדש והמהפכני. מגמת המוסיקה חיזקה מלכתחילה את הפלורליזם והיוותה אבן יסוד לחיים בקהילה.

תכנית מנהיגות

בבית ספר "רעות" בירושלים לימודי האזרחות נלמדים ממבט פלורליסטי , כלומר חיזוק החשיבה המורכבת והמענות מחשיבה סטריאוטיפית. על מנת לעודד ילדים לעסוק באזרחות מעשית ולא רק לגלות עניין במושגים עיונים, התעורר הצורך בטיפוח מנהיגות צעירה ומתן כלים לאותם צעירים לשנות ולהשפיע בפועל בקהילה, בחברה, במימד הארצי.

הכשרת עושי שלום

התוכנית להכשרת עושי שלום עוסקת בטיפוח השלווה והרוגע במערכות יחסים פנימיים וחיצוניים : שלום עם עצמי, עם החברה, עם אלוהים. מדובר בעיסוק חדש , באנרגיה של הידברות, אנרגיה שניתן לרכוש באמצעות פרויקט בית ספרי.

תוכנית לטיפוח ילדים מחוננים מאת גיל ואירינה גרציאני

תוכנית לטיפוח ילדים מחוננים מהווה כלי חינוכי מרכזי לחיזוק המשאב האנושי העצום הטמון בנפשם של ילדים מחוננים. התוכנית מיועדת לילדי שכבות ח-ט בחטיבה הצעירה.

תכנית חינוך חברה בבית ספר רעות

תוכנית חינוך חברה מהווה חלק ממסע אישי של כל תלמיד ותלמידה במהלך התיכון. תהליכים של "למידה חברתית" דורשים זמן, כמו כל תהליך לימודי קוגניטיבי אחר. מטרות התוכנית הינן מטרות לטווח קצר ( גיבוש חברתי, אמון בעצמך, חיזוק תחושת היכולת האישית ) ומטרות לטווח ארוך ( מעורבות בחברה הישראלית ורצון להשפיע ולקחת מנהיגות ).

הצעת רעות לרפורמה בחינוך מאת דר' אריה גיגר ז"ל

קהילתנו מציעה בזאת תוכנית חלופית ומקיפה לשיפור המערכת. יתרה מזאת, הצעתנו ניתנת ליישום הדרגתי, מחייבת גיוס כל העם למהלך, ולכן, יש בה יכולת ליצור לכידות חברתית מחודשת מסביב ליעדים משותפים (קרי – חינוך ילדינו).

הורים מספרים

מאת דניאלה ברפמן כהן - אמא לתלמידה ברעות

אין הנאה וזכות גדולים מאלה, ברגע זה, מאשר לבטא במילים דלות את תרומתו המרגשת של בית ספר רעות לעולמם ורגשותיהם של תלמידיו, ואת זאת אני מרשה לעצמי לומר מתוך החוויה האישית

מאת משה וליבי שגב הורי תלמידים בבית הספר

בית ספר רעות כשמו כן הוא, מאמץ לו גישה חינוכית של אהבה ושוויוניות בין איש לרעהו, תפיסת הילד כמכלול: הכלה, תוך שימת דגש על מתן ערכים משמעותיים . בבית הספר אוכלוסיית תלמידים מגוונת- ילדים בעלי צרכים מיוחדים (לקויות למידה ומגבלות פיזיות) לצד ילדים מצטיינים אשר חיים בהרמוניה, לומדים להכיל את השונה ומתייחסים אליו כאל שווה בין שווים ובכך הילדים מוכנים לחיים האמיתיים

הודעות להורים ולתלמידים

טופס בריאות תשע"ט

טופס מקוון - עדכון והוספת דוא"ל להורי התלמידים

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA