יום ה', ה’ באלול תשע”ח
דבר המנהל פרוייקטים מיוחדים רישום לתשע"ט מרחבים כיתתיים חדר מורים יצירת קשר English
 
לקריאת המידעון בעברית לחץ כאן
לקריאת המידעון באנגלית לחץ כאן
תגובות: 0   צפיות: 26
חזון בית ספר רעות - * יהדות * למידה והשכלה * פלורליזם והכלה * הומניזם וצדק חברתי * פיתוח אישיות * ציונות ואהבת הארץ *
קרא עוד...
בית הספר רעות על תלמידיו, מוריו והוריו מהווה קהילה חברתית תומכת, המטפחת את התפתחות האישיות הפרטית, את הקשר החברי ואת הקשר החברתי הרחב, כתפישה יהודית מסורתית רחבה ומקובלת אשר הודגשה על-ידי החסידות היהודית.
קרא עוד...
אחד הדברים המאפיינים את דרכו של גיגר, היא האומץ לשאול שאלות, לבדוק את עצמו בכול פעם מחדש, להתמודד ולהתעקש על מענה הולם לחיים במציאות מורכבת. אצל אריה אין דבר העומד בפני הרצון, בהשראת תשובתו של קורצ'אק לתלמידו שטען: "זה בלתי אפשרי".
קרא עוד...
פרויקט בוגרי ביה"ס רעות המתקיים מדי קיץ והמיועד לשקם ולשחזר בתי קברות יהודיים בפולין.
קרא עוד...
מגמת מוסיקה בבית-ספר "רעות" פעלה מיומו הראשון של המוסד החינוכי החדש והמהפכני. מגמת המוסיקה חיזקה מלכתחילה את הפלורליזם והיוותה אבן יסוד לחיים בקהילה.
קרא עוד...
בבית ספר "רעות" בירושלים לימודי האזרחות נלמדים ממבט פלורליסטי , כלומר חיזוק החשיבה המורכבת והמענות מחשיבה סטריאוטיפית. על מנת לעודד ילדים לעסוק באזרחות מעשית ולא רק לגלות עניין במושגים עיונים, התעורר הצורך בטיפוח מנהיגות צעירה ומתן כלים לאותם צעירים לשנות ולהשפיע בפועל בקהילה, בחברה, במימד הארצי.
קרא עוד...
התוכנית להכשרת עושי שלום עוסקת בטיפוח השלווה והרוגע במערכות יחסים פנימיים וחיצוניים : שלום עם עצמי, עם החברה, עם אלוהים. מדובר בעיסוק חדש , באנרגיה של הידברות, אנרגיה שניתן לרכוש באמצעות פרויקט בית ספרי.
קרא עוד...
תוכנית לטיפוח ילדים מחוננים מהווה כלי חינוכי מרכזי לחיזוק המשאב האנושי העצום הטמון בנפשם של ילדים מחוננים. התוכנית מיועדת לילדי שכבות ח-ט בחטיבה הצעירה.
קרא עוד...
תוכנית חינוך חברה מהווה חלק ממסע אישי של כל תלמיד ותלמידה במהלך התיכון. תהליכים של "למידה חברתית" דורשים זמן, כמו כל תהליך לימודי קוגניטיבי אחר. מטרות התוכנית הינן מטרות לטווח קצר ( גיבוש חברתי, אמון בעצמך, חיזוק תחושת היכולת האישית ) ומטרות לטווח ארוך ( מעורבות בחברה הישראלית ורצון להשפיע ולקחת מנהיגות ).
קרא עוד...
קהילתנו מציעה בזאת תוכנית חלופית ומקיפה לשיפור המערכת. יתרה מזאת, הצעתנו ניתנת ליישום הדרגתי, מחייבת גיוס כל העם למהלך, ולכן, יש בה יכולת ליצור לכידות חברתית מחודשת מסביב ליעדים משותפים (קרי – חינוך ילדינו).
קרא עוד...
אין הנאה וזכות גדולים מאלה, ברגע זה, מאשר לבטא במילים דלות את תרומתו המרגשת של בית ספר רעות לעולמם ורגשותיהם של תלמידיו, ואת זאת אני מרשה לעצמי לומר מתוך החוויה האישית
קרא עוד...
בית ספר רעות כשמו כן הוא, מאמץ לו גישה חינוכית של אהבה ושוויוניות בין איש לרעהו, תפיסת הילד כמכלול: הכלה, תוך שימת דגש על מתן ערכים משמעותיים . בבית הספר אוכלוסיית תלמידים מגוונת- ילדים בעלי צרכים מיוחדים (לקויות למידה ומגבלות פיזיות) לצד ילדים מצטיינים אשר חיים בהרמוניה, לומדים להכיל את השונה ומתייחסים אליו כאל שווה בין שווים ובכך הילדים מוכנים לחיים האמיתיים
קרא עוד...
קרא עוד...
לוחות מבחנים
אודות בית ספר רעות
פרוייקטים מיוחדים
אלבום תמונות
סרטונים על בית הספר
מרחבים כיתתיים
בוגרים
הורים מספרים
ציונים שנתיים
הודעות להורים ולתלמידים
הענן החינוכי